Życzę nam, aby Święta trwały cały rok!

            Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas dla większości z nas. Spędzamy go z rodziną, bliskimi, przyjaciółmi. Dbamy o ludzi w trudnej sytuacji materialnej, idziemy do kościoła i uśmiechamy się do przechodniów życząc im „Wesołych Świąt” i „Wszystkiego dobrego”. Dla mnie to czas, w którym mam trochę więcej okazji do refleksji, zatrzymania się i bycia „tu i teraz. Z tej okazji chciałabym Wam i sobie życzyć tego, co uważam za istotne, w co wierzę i czym chcę się dzielić:

RÓWNOWAGI  i owocnych poszukiwań siebie i najlepszej dla siebie drogi – aby każdy dzień przepełniony był otwartością na nowe i nieznane, na drugiego człowieka i na to, co wokół nas dobre – jest tego sporo! Życzę, aby to, co dobrego wypływa z nas na czas Świąt – miało niekończące się pokłady energii i utrzymywało się cały rok! Albo nawet całe życie! Potrafimy kochać, pomagać, rozumieć i akceptować! To dzięki temu wspólnie siadamy przy wigilijnym stole, dzielimy się opłatkiem i szczerze przebaczamy, uśmiechamy się i radośnie śpiewamy kolędy celebrując wspólne rodzinne chwile. Mamy w sobie ogromne pokłady dobra – życzę Nam, abyśmy pozostawili te skarbnice otwarte na duuużo dłużej niż jeden świąteczny miesiąc w roku. Życzę Nam również równowagi ciała –nawet w pośpiechu znajdźmy czas dla siebie i dbajmy o zdrowie, właściwą dietę i ruch. Bo jak to mówią – w zdrowym ciele zdrowy duch!

INSPIRACJI Oj wielu, wielu inspiracji nam życzę. Tych płynących z nas samych i miejsc, które odwiedzamy, ale również tych przychodzących od ludzi. W ostatnim czasie dużo się mówi / słyszy o tym, co złego dzieje się na świecie. Dajmy się przekornie zainspirować temu, co jest wokół nas dobrego. Udaje się w Święta, uda się i w ciągu roku! Przestańmy oceniać innych, zacznijmy słuchać i samodzielnie wyciągać wnioski – sami nie lubimy być niesłusznie kategoryzowani – nie róbmy tego innym. Życzę nam tego, abyśmy mniej krzyczeli, więcej słuchali, mniej szukali winnych, a znajdowali tych, którzy swoją postawą inspirują nas do zmiany!

KUCHNI  i tego, aby w tej kuchni działo się jak najwięcej. I to nie tylko w sferze kulinarnej. W kuchni toczy się życie – niech się toczy jak najgłośniej! Życzę nam kuchni przepełnionej radością –  radością z tworzenia, eksperymentowania, próbowania, odkrywania nowych ścieżek i samego przebywania w niej. Niech będzie ona oddechem dla nas, miejscem dla wspólnych chwil, rozmów, zabaw i rozwoju. Tego właśnie nam życzę!

Życzę Nam WSZYSTKIEGO DOBREGO 😉

Michalina / MiejskoWiejsko

PS. Wam życzę, aby Blog Miejsko Wiejsko był miejscem, w którym odnajdujecie inspiracje i chętnie do nich wracacie … a sobie życzę Was – obecnych, bo to dzięki Wam czerpię taką radość z tworzenia, pisania, gotowania i odkrywania ! Dziękuję, że jesteście!

Poniżej moja domowa rodzinna choinka. Co roku inna, bo mamy “dyżury” na pomysł przystrojenia 🙂 W tym roku padło na siostrę Dominikę:) Prawda, że pomysłowa ? 😉

 

 

święta

11 komentarzy

 • Samanta 26 grudnia 2016 at 10:10

  Wszystkiego dobrego także dla Ciebie 😉 Super nowych pomysłów na bloga i w ogóle spełnienia marzeń 😉

  Reply
  • Michalina 3 stycznia 2017 at 11:31

   Dziękuję 🙂 Dla Ciebie również – roku pełnego inspiracji i spełnionych marzeń!

   Reply
 • Gosia 26 grudnia 2016 at 10:10

  Piękne życzenia i takie chciało by się usłyszeń. By całyrok było jak w święta.

  Reply
  • Michalina 3 stycznia 2017 at 11:28

   Możemy sprawić, że życzenia będą się spełniać 🙂 Tego nam też życzę 🙂

   Reply
 • Indianadriana 26 grudnia 2016 at 10:13

  Również wszystkiego co najlepsze dla Ciebie 🙂 cudowne życzenia!

  Reply
 • yakie fayne 26 grudnia 2016 at 10:31

  równowaga w tym świecie to towar must have <3

  Reply
 • narwany 26 grudnia 2016 at 16:21

  Święta to może lepiej niech nie trwają cały rok, bo pękniemy z przejedzenia. Ale jakby już coś miało naprawdę zostać to niech zostanie atmosfera 🙂

  Wesołych Świąt!

  Reply
  • Michalina 3 stycznia 2017 at 11:25

   Atmosfera i to, co ją buduje 😉 Niech zostaje i pozwala nam być najlepszą wersją nas 🙂

   Reply
 • Kamil 26 grudnia 2016 at 18:12

  Dzięki! Wzajemnie, wszystkiego najlepszego 🙂

  Reply

Miło mi Cię gościć - pozostańmy w kontakcie. Skomentuj, subskrybuj, podziel się pomysłem :)

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas dla większości z nas. Spędzamy go z rodziną, bliskimi, przyjaciółmi. Dbamy o ludzi w gorszej sytuacji materialnej, idziemy do kościoła i uśmiechamy się do przechodniów życząc im „Wesołych Świąt” i „Wszystkiego dobrego”. Dla mnie to czas, w którym mam trochę więcej okazji do refleksji, zatrzymania się i bycia „tu i teraz.